Strona główna - Usługi - Żaluzje aluminiowe

 ŻALUZJE ALUMINIOWE
System Standard 16 mm
Sterowanie ręczne Sterowanie bateryjne

Żaluzje aluminiowe 16mm polecane są we wszystkich tych miejscach, gdzie standardowy wymiar (25mm) byłby nieco za duży. Zachowanie lekkości wystroju pomieszczenia w przypadku małych okien i pomieszczeń możliwe jest dzięki właśnie mniejszemu systemowi. Żaluzje aluminiowe poziome dostępne w tym systemie to świetna alternatywa i ciekawe rozwiązanie w nietypowych pomieszczeniach i dla mniejszych okien. Systemy mogą zostać wykonane na prowadzeniu na linkach stalowych, co zapobiega odchylaniu się żaluzji od płaszczyzny szyby przy otwieraniu i uchylaniu okna.System standard 25 mm
Sterowanie bateryjne Sterowanie korbowe Sterowanie łańcuszkowe Sterowanie ręczne

Najbardziej popularnym typem żaluzji aluminiowych są te o szerokości 25mm. Ich rynna górna posiada wymiary 24x25mm co daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o stosowane systemy sterowań. Ich popularność spowodowana jest nadzwyczaj prostą konstrukcją, dużym wachlarzem zastosowań oraz wspaniałą funkcjonalnością. Warszawska firma Energo Pro wykonuje żaluzje dające niemal całkowitą blokadę światła zewnętrznego (system „privacy”). Używamy również mechanizmu „monomagic”.
  • Pokrętło obrotu lameli oraz sznurek do podciągania żaluzji w jednym – to unikalny system sterowania Monomagic. Podciąganie żaluzji odbywa się tradycyjnie za pomocą sznurka, natomiast w celu ich opuszczenia wystarczy lekko pociągnąć pokrętło.
  • Podciąganie, opuszczanie i obracanie lamel w jednym – oto sterowanie „monocommand” za pomocą jednego tylko łańcuszka.
  • Kolejnym wygodnym rozwiązaniem z serii „monocommand” jest sterowanie korbowe. Wszystkie czynności odbywają się przy użyciu specjalnie skonstruowanej korby.
Systemy mogą zostać wykonane na prowadzeniu na linkach stalowych, co zapobiega odchylaniu się żaluzji od płaszczyzny szyby przy otwieraniu i uchylaniu okna.

System ISO 16/25 mm
Sterowanie łańcuszkowe

Instalacja w „światło szyby”, prowadnice na żyłkach oraz elegancka górna rynna to elementy sprawiające, iż żaluzje aluminiowe ISO są jednocześnie bardzo funkcjonalne i pięknie wyglądają. Sprawiają one wrażenie, iż okno i żaluzja to nierozerwalna całość. Istnieje możliwość wykonania produktu w systemie „privacy”, a sterowanie łańcuszkowe „monocommand” podnosi komfort użytkowania produktu o standardowej szerokości lamel 25mm.
Systemy mogą zostać wykonane na prowadzeniu na linkach stalowych, co zapobiega odchylaniu się żaluzji od płaszczyzny szyby przy otwieraniu i uchylaniu okna.

System 35 mm
Sterowanie ręczne

Szerokość lamel 35mm łączy w sobie wszystkie zalety standardowych szerokości, a dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z drabinki taśmowej. Żaluzje aluminiowe tego typu to świetne rozwiązanie do zabudowy z aluminium oraz do okien posiadających głębsze profilowe przyszybowe. Systemy mogą zostać wykonane na prowadzeniu na linkach stalowych, co zapobiega odchylaniu się żaluzji od płaszczyzny szyby przy otwieraniu i uchylaniu okna.System Standard 50 mm
Sterowanie elektryczne Sterowanie korbowe Sterowanie ręczne

Tak duża szerokość lameli pozwala na zastosowanie rozwiązań niedostępnych dla standardowych wymiarów. Przede wszystkim żaluzje mogą mieć nawet do 12 m2. Ponadto można wykorzystać drabinki taśmowe dające świetny efekt estetyczny i dodatkowo zmniejszające przepływ światła. Jest to interesująca alternatywa dla żaluzji pionowych. W zależności od wybranej opcji, obrót lameli może być sterowany sznurkiem lub pokrętłem.
System Retro 50 mm
Sterowanie ręczne

Styl retro zastosowany w produkcji żaluzji 50 milimetrowych jest unikalnym połączeniem drewna i aluminium. Klasyczny styl drewnianych rynien oraz specjalny metalowy odlew mechanizmu w stylu retro w połączeniu z surowością aluminium tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu, dodatkowo podkreślany jeszcze przez możliwość zamontowania (zamiast sznurka) aluminiowo-drewnianego pokrętła jako mechanizmu sterującego.

Lamele żaluzji aluminiowych posiadają atest PZH

Atest PZH
Określ kategorię usług:

Verticale, żaluzje pionowe | żaluzje drewniane | żaluzje plisowane | żaluzje aluminiowe | rolety w kasetach